Alternativa 50+ zve na tiskovou konferenci: Proti ageismu

Dovolujeme si Vás pozvat na tiskovou konferenci Proti ageismu: síť ambasadorů a ambasadorek. Tisková konference se koná ve čtvrtek 25. září 2014 od 9 hodin v prostorách HUB, Drtinova 10, Praha 5.

Na tiskové konferenci bude představena činnost a cíle Sítě ambasadorů a ambasadorek Proti ageismu a ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová, ekonomka Ilona Švihlíková, herečka Táňa Fischerová a aktivista Jan Čižinský představí důvody pro své zapojení. Dále budou představeny její webové stránky a nové video zpochybňující věkové stereotypy. Alternativa 50+ představí výsledky kvalitativního výzkumu mezi zaměstnavateli a osobami 50+, k tématu age managementu a překážkám v zaměstnanosti lidí starších padesáti let.

Na místě bude k dispozici tisková zpráva i shrnutí výstupů kvalitativního výzkumu.

Na tiskové konferenci vystoupí:

Jan Čižinský, učitel a politický aktivista

Táňa Fischerová, herečka

Michaela Marksová, ministryně práce a sociálních věcí

Nikola Šimandlová, projektová manažerka v organizaci Alternativa 50+

Ilona Švihlíková, ekonomka

Tiskovou konferenci pořádá obecně prospěšná společnost Alternativa 50+ v rámci projektu „Proti ageismu: síť ambasadorů a ambasadorek“, který je financován z prostředků Slovak-Czech Women’s Fund.

V Alternativě 50+ dlouhodobě odbouráváme předsudky, podle kterých lidé po padesátce patří „do starého železa“ a neobstojí na trhu práce. Bojujeme proti věkové diskriminaci u zaměstnavatelů i ve společnosti. Podílíme se na změnách zákonů a vládních opatření. Aktivně přispíváme k nastavování a zkvalitňování podmínek podporujících rovné příležitosti na pracovním trhu.

 

Pro rezervaci míst a další informace kontaktujte: 

 

Tomáš Křemen

tel.: 604 11 50 60
email: tomas.kremen@alternativaplus.cz

Alternativa 50+, o.p.s.

U Průhonu 1567 / 7a, Praha 7, 170 00