Vera M. Budway-Strobach

Vera M. Budway-Strobach

motto: „Život začíná v padesáti!“

Vera M. Budway-Strobach, manažerka

Vera M. Budway-Strobach je manažerkou „Diversity & Inclusion“ pro Erste Bank Group (od července 2013). Je absolventkou Univerzity v Georgetownu (Washington, DC), kde získala magisterský titul v oboru politických věd a mezinárodních vztahů. Před příchodem do České spořitelny v prosinci 2006 pracovala více než jedno desetiletí na pozici politické poradkyně pro záležitosti Balkánu pro mezinárodní organizace ve Vídni, Ženevě a Bruselu.

V České spořitelně vybudovala program na podporu rovných příležitostí „Diversitas“. Podílela se rovněž na vývoji a implementaci strategie a na aktivitách České spořitelny v oblasti CSR (Corporate Social Responsibility). V období 2007–2010 zodpovídala za vytvoření, realizaci a monitorování komplexního programu změny firemní kultury.

Vera M. Budway-Strobach je členkou Rotary klubu RC Prague International (prezidentka 2011–2012) a je členkou správní rady Nadace České spořitelny a členkou představenstva Britské obchodní komory v Praze. Zároveň je předsedkyně správní rady Institute for Stability and Development, aktivně se také podílí na činnosti Americké obchodní komory v České republice.