Jan Čižinský

Jan Čižinský

motto: „Můžeme po lidech požadovat, aby se vzdělávali nebo zlepšili. Nemůžeme však po nich chtít, aby omládli nebo zestárli.“

Jan Čižinský, učitel a politický aktivista

Jan Čižinský vystudoval Historii a Latinu na Filosofické Fakultě UK v Praze a Mezinárodní vztahy na Fakultě sociálních věd UK v Praze. Je profesorem na Gymnáziu Josefská v Praze, kde učí historii, latinu, francouzštinu, politologii a společenské vědy. Od roku 2014 působí jako asistent poslance. V roce 2013 organizoval referendum v Praze 7 za nepředraženou radnici. Je zastáncem zlepšení komunikace mezi politickou reprezentací a občany. Ovládá hned několik světových jazyků: francouzština, němčina, angličtina a ruština.

V roce 1995 se umístil na třetím místě v soutěži „Starý zákon v umění“, kterou k pětistému výročí města Jeruzaléma organizoval Parlament České republiky a vláda státu Izrael. V roce 1999 zvítězil v historické soutěži města Prahy „O cenu 17. listopadu“. V roce 2013 mu bylo uděleno ocenění „Bílá lilie“ organizace Zaostřeno, o.p.s. za mimořádný přínos při prosazování principu transparentnosti ve veřejné správě. Toto ocenění získal za zorganizování referenda v Praze 7.

Mezi jeho zájmy patří hudba, od 10 let hraje na klavír a 13 let zpíval v Kühnově dětském sboru. Dalším zájmem je sport, aktivně se věnuje lednímu hokeji, lyžování, horolezectví a cyklistice. 10 let vedl skautský oddíl a pořádal akce pro mládež.